Konut Günleri’nin ikinci etabı başladı

KALEM Farkıyla...

Konut Günleri’nin ikinci etabı başladı

Konut Günleri’nin ikincisi Cuma günü 17 Burda AVM’de açıldı. Çanakkale Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural eski fiyatlardan ev almak için Konut Günlerinin fırsat olduğunu kaydetti.

Konut Günleri’nin ikinci etabı başladı. 17 Burda AVM’de açılan konut günlerine 13 firma katıldı. İlk etabında 130 dairenin satıldığı Konut Günlerinin ikincisinde de aynı sayıya ulaşılması hedefleniyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Müteahhitler Derneği Başkanı Hakan Vural, “Bu konu günleri birincinin devamı niteliğinde. Biliyorsunuz 28 Haziran’da başlayan Konut Günleri etkinliğimiz 16 Eylül günü saat 21.00 itibariyle tamamlanacak. 19 Eylül günü Citroen çekilişi yapılacak. 30 Ağustos itibariyle kampanyaya katılan 13 firmadan alışveriş tutarı 130. Bu iki aylık süreçte Çanakkaleliler, Çanakkale’yi sevenler 130 tane değişik büyüklüklerde daire edinmişler. Bu Çanakkale’de konut sektöründe sıkıntı olmadığını, Çanakkale’nin bu ülkenin en tercih edilen coğrafyasında yer alan güzide bir il olduğunun göstergesi. Açıkçası mutluyuz. Bu etkinlikle eski fiyatlara devam ediyoruz. 0,98 faizle devam ediyoruz. Artık bu fiyat gruplarında son günler. Eğer ihtiyacı olan, düşünen varsa onları mutlaka bu etkinliği bekliyoruz. Son turfanda kaçırmayın bir daha yok. Katılım gösteren 13 firma inşaat sektöründe öncü. Güçlü güvenilir firma. Dolayısıyla tüm arkadaşlarımız bu işi layıkıyla yapıyor. Katılan dostlarımız burada her çeşit portföy bulabilirler” dedi.

ARABA ÇEKİLİŞİMİZ OLACAK
Çanakkale Müteahhitler Derneği Genel Sekteri Salih Yıldız ise yaptığı açıklamada, “Bu fuarı sıkıntılı günleri atlatmak için yapıyoruz. Türkiye’nin genelinde inşaat sektörü güçlü bir sıkıntıda. Bu tür kriz dönemlerinde muhakkak bir çıkış noktası vardır. Bu çıkış noktasını yakalamak için de organizeler yapmak lazım. Biz Müteahhitler Birliği olarak ciddi bir şekilde hazırlandık. Bu ikinci etabı. İkinci etabı daha cazip hale getirmek için halkın olduğu yerde, halkın tanıyabileceği, halkın gidip birebir sorgulayabileceği hem projeleri hem de inşaat firmalarını tanıtmak adına yaptığımız bir olay. Birinci etapta ciddi katkı da gördük. O dönem satılan daire sayısı 130 civarındaydı. Bu daireyi satarken de biliyorsunuz bizim bir araba olayımız var. Her 50 bin TL’ye kura numarası vermek kaydıyla 150 bin TL’lik bir daire alana 3 kura numarası 300 bin TL’lik alanı 6 kura numarası vermek kaydıyla 19 Eylül çekilecek olan Kolin Otel’de yapacağımız çekilişle noter huzurunda talihli kimse ona bir araba çıkacak. O ciddi bir katkı sunacak. Bu ister istemez insanları da daha dikkatli olmaya ve bu tarafa çekmeye meyilli bir proje oldu. Öyle sanıyorum bu 8–9 günlük süre içinde iyi satışlar olur. Talihli belki bundan sonra alacak olandır. Kim gelirse herkesin hemen hemen şansı eşit pozisyonda. O yüzden bu konut günlerinde öyle sanıyorum güzel şeyler çıkacak. Ülkemizde ciddi bir sıkıntı var ama bu sıkıntıları hep birlikte atlatacağımızı düşünüyoruz” dedi.

KONUT ALMANIN ZAMANI
İlk etapta satılan 130 daire kadar bu etapta da aynı şekilde satış sayısına ulaşmak istediklerini belirten Yıldız, “Belki daha fazla olabilir. Şu dönem çünkü konut almanın tam zamanı. Konutlar bu kadar yükselirken, biz aynı olaylarda kampanyalar düzenliyoruz. Hatta 0,98, 0,140 gibi faizlerle ki banka faizleri şu anda 1,90 civarında; böyle avantajlı hale getiriyoruz. Bunu da vatandaş düşünmeli. Yarın stabil duruma geçtiği zaman ekonomi, öyle sanıyorum hiç kimse 10 liraya mal ettiği şeyi 9 liraya satmaz. Bizim eski maliyetler hazırladığımız bazı dairelerimizi eski fiyatlarla satıp, hem tüketiciyi koruma adına hem de bizim de iş yapmamız çarkı döndürmemiz gerekiyor bu mantıklı bakıyoruz. Biraz külahları önlerine koyulduğunda insanlar bu işi çok rahat yapabilecekleri ve alım zamanının tam bu zaman olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST