Köpeği arabaya bağlayıp işkence etti

KALEM Farkıyla...

Köpeği arabaya bağlayıp işkence etti

Çan’da meydana geldiği öğrenilen olayda, 17 LY 131 plakalı aracın arkasına ip ile bağlanan köpek zorla araba ile çekilerek işkence edildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepkiler büyük olurken, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanuna göre hayvana işkenceye ceza maddesi yer alıyor…

Geçtiğimiz hafta Çan ilçesinde meydana geldiği öğrenilen olayda 17 LY 131 plakalı beyaz renkli aracın arkasına iple bağlanan bir köpeğin araç sahibi tarafından acımasızca sürüklenmesi, olay yerinde tesadüfen bulunan bir vatandaş tarafından kaydedildi. Facebook’ta yer alan Çanakkaleli Hayvanseverler isimli grupta görüntüleri paylaşan Mehmet Çınar isimli vatandaş olay anını “Araç ile yanına gidip konuşmaya çalıştım ama araçtan inip küfür etmeye başladığı için inip yaklaşamadım. Videoda köpek normal yürüyor ama video çektiğimizi görünce yavaş yavaş kenara çekti arabayı. Fotoğrafta köpeğin gitmek istemeyip patilerinin kaydığı belli oluyor” sözleriyle anlattı. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre hayvanlara işeknceye, acımasızca ve zalimce muameleye 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası maddesi yer alıyor. Vatandaşlar, gönderinin altına yaptıkları yorumlarda köpeğe işkence yapan kişinin bir an önce yakalanıp cezasını çekmesini istiyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST