Köprü ve otoyol ücretleri belli oldu

KALEM Farkıyla...

Köprü ve otoyol ücretleri belli oldu

Köprü ve otoyol ücretleri belli oldu

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ticari araçlar için geçiş ücreti belli oldu. Köprünün resmi sitesinden yapılan bilgilendirmeye göre, hem köprüyü hem otoyolu kullanan TIR’ların ödeyeceği geçiş bedeli 1181 TL’yi bulacak. 200 TL olan küçük araçların geçişi ise otoyolla birlikte 272 TL olacak.
1915 Çanakkale Köprüsü’nden yapılan bilgilendirmeyle köprüden geçmek için ticari araçların ödeyeceği bedel açıklandı. Buna göre köprüden Gelibolu Güney çıkışı minibüsler için 250 TL, yolcu otobüsleri için 450 TL, kamyonlar için 500, TIR’lar 950 TL, motosikletler için ise 50 TL olacak. Malkara, Kavaklıköy ve Kuzey kullanımı için fiyatlar değişkenlik gösterirken TIR şoförlerinin tek geçiş bedelinin 1118 TL’yi bulacak olması, daha şimdiden GESTAŞ tarifesini mumla aratır hale geldi.

Esra Çanlı

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST