Koronalı hasta feribotla Çanakkale’ye kaçtı!

KALEM Farkıyla...

Koronalı hasta feribotla Çanakkale’ye kaçtı!

Koronalı hasta feribotla Çanakkale’ye kaçtı!

Bozcaada Kaymakamlığı, koronavirüs hastası bir kişinin Bozcaada’dan feribotla kaçarak Çanakkale’ye geldiğini duyurdu.
Bozcaada Kaymakamı Bahar Kaya Çelik tarafından yapılan açıklamada koronavirüs hastası bir kişinin Bozcaada’dan feribotla kaçarak Çanakkale’ye geldiği ifade edildi. İlgili açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde Adamızda yaşanan vaka artışı sonucu Kaymakamlığımız bünyesinde süreç en hassas şekilde idare edilerek gerekli çalışmalar Sağlık Çalışanlarımız ve Kolluk Personelimiz ile titizlikle yürütülmektedir. Yaşanan bu süreçte 1 vatandaşımızın Bozcaada’da evinde izolasyonda olması gerekirken tedbirlere uymayarak Feribot ile seyahat ettiği ve kurallara uymadığı tespit edilmiş, vatandaşımız Çanakkale İl Merkezinde Öğrenci Yurdunda zorunlu izolasyona alınarak hakkında İdari Para Cezası uygulanmıştır.”
“Salgının kontrol altında tutulabilmesi için Kolluk Personeli ve Sağlık Çalışanlarının dışında Ada halkının her bir ferdinin özverisi ve kurallara riayet etmesinin önem arz ettiğini hatırlatmak isteriz. Önümüzdeki süreçte başta hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olmak üzere tüm Pandemi Kuralları daha önce de olduğu gibi çok sıkı bir şekilde takip edilecek ve bu süreci hep birlikte atlatacağız.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST