Koronavirüsten hayatını kaybeden doktor için saygı duruşu

KALEM Farkıyla...

Koronavirüsten hayatını kaybeden  doktor için saygı duruşu

Koronavirüsten hayatını kaybeden doktor için saygı duruşu

Çanakkale Tabip Odası koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden Aydın Tabip Odası Başkanı Op.Dr. Esat Ülkü için hastane önünde saygı duruşunda bulundu.

Geçtiğimiz günler de koronavirüs nedeni ile hayatını kaybeden Aydın Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Esat Ülkü için Mehmet Akif Ersoy Hastanesi önünde saygı duruşunda bulunuldu. Oda taraından yapılan açıklamada, “Covid-19 salgınının başlangıcından bugüne, bize bildirilen 50’si hekim olmak üzere 110 sağlık emekçisini kaybettiğimizi üzüntüyle açıklıyoruz. Son bir haftada kaybettiğimiz meslektaşlarımızın sayısı 7. Bir haftada 7 hekim… Son olarak iki gün önce çok değerli bir hekimimizi, bir tabip odası başkanımızı, Aydın Tabip Odası Başkanı Meslektaşımız Sevgili Op. Dr. Esat ÜLKÜ gibi yeri kolay kolay doldurulamayacak çok kıymetli bir değerimizi daha kaybettik. Acımız sonsuzdur. Covid-19 hastalığı sağlık çalışanları için acilen, meslek hastalığı olarak kabul edilmelidir. Covid-19’un ülkemizde de biz sağlık emekçileri için meslek hastalığı olarak tanınmasının ve bu konuda ivedilikle gerekli kararların alınmasının artık aciliyet arz eden bir zorunluluk olduğunu kamuoyuna saygıyla bildiririz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST