“Koruyup yüceltmek, güçlü bir demokrasiyle taçlandırmak görevimiz”

KALEM Farkıyla...

“Koruyup yüceltmek, güçlü bir demokrasiyle taçlandırmak görevimiz”

“Koruyup yüceltmek, güçlü bir demokrasiyle taçlandırmak görevimiz”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet; cumhurla, milli iradenin ışığıyla 100. yılına koşuyor. Destansı bir direniş ve mücadele sonucunda Cumhuriyet kurularak egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilan edildi. Koruyup yüceltmek, güçlü bir demokrasiyle taçlandırmak görevimiz” dedi.
AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda cumhuriyeti geleceği güçlü bir şekilde taşımanın en büyük görevleri olduğunu belirtti. Turan açıklamasının devamında, “Cumhuriyet; cumhurla, milli iradenin ışığıyla 100. yılına koşuyor. Destansı bir direniş ve mücadele sonucunda Cumhuriyet kurularak egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilan edildi. Koruyup yüceltmek, güçlü bir demokrasiyle taçlandırmak görevimiz. 97. yıl dönümüne şahitlik ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmak ve uluslararası alanda demokrasisiyle rol model haline getirmek için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Kadim tarihimizden aldığımız güçle, Türkiye’yi her alanda büyütmek, daha müreffeh kılmak, ecdadımızın emanetini daha güçlü bir şekilde yarınlara taşımak en büyük gayemiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman ecdadımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor; Çanakkaleli hemşehrilerimizin ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST