Koşarak Su ve Vicdan Nöbeti’ne ulaştı

KALEM Farkıyla...

Koşarak Su ve Vicdan Nöbeti’ne ulaştı

Koşarak Su ve Vicdan Nöbeti’ne ulaştı

İzmirli iş adamı Rıza Martaş İzmir’den Kirazlı Köyü Balaban mevkiine ‘Kazdağları hepimizin’ demek için koşarak Su ve Vicdan Nöbeti’nin yapıldığı alana ulaştı.

Rıza Martaş isimli İzmirli bir iş adamı koşarak Kazdağları’nda yapılması planlanan metalik maden arama faaliyetlerine karşı tepkisini koşarak dile getirdi. Su ve Vicdan Nöbeti’nin yapıldığı alana 2 gün önce ulaşan Martaş’ı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan karşıladı. Koştuğu her yerde Kazdağlarını anlattığını belirten Martaş sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı, “Ben varım yetmez mi? Dün sohbet ederken çok sevdiklerimden bir soru geldi! Bu kadar çabalıyorsun, koşuyorsun, kendini harap ediyorsun ve bir çok şeyini kaybettin(maddiyat) peki kim bunun farkında? On saniye kadar durdum ve dedim ki ben farkındayım yetmez mi? Van’dan İzmir’e koştum Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdim. Yine ben farkındaydım… 40 yıllık taraftarı olduğum renklerine aşık olduğum koca bir Çınar tökezliyordu canım Fenerbahçe’m yine yollara düşmüş kar kış demeden Ocak ayında İzmir’den İstanbul’a 570 km koşmuştum yine farkındaydım… Şimdi ise yüzyılın katliamı yapıldı ve yapılıyordu. Yüz binlerce ağaç sessiz bir şekilde kesiliyordu. İnsanların tabiriyle bir avuç insan orada nöbet tutuyordu ama nafileydi çünkü rant ve oynanan oyun çok büyüktü… Bu sefer Doğa için #kazdağlarıhepimizin diyerek yollara çıktım kavurucu sıcakta telef oldum yeri geldi nefes alamadım ama 150 km’yi geride bıraktım. Şimdi ise önümde yine 100 km sıcak ve kavurucu bir yol var nasipse onu da bitirerek bu anlamlı koşuyu orada nöbet tutan tabiri caizse bir avuç insan dedikleri Kocaman yüreklere armağan edeceğim. Şimdi ise yine o soru kulaklarımda kim farkında olacak ??? Ben farkındayım yetmez mi Dostum… Sevgi emek ister… Dünyayı değiştirmeyi düşünecek kadar çılgın olan insanlar bunu yapan insanlardır” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST