Küçükköy 6’ıncı Teferic Şenlikleri 2-4 Haziran’da

KALEM Farkıyla...

Küçükköy 6’ıncı Teferic Şenlikleri 2-4 Haziran’da

Küçükköy 6’ıncı Teferic Şenlikleri 2-4 Haziran’da

Geleneksel 6. Küçükköy Teferic Şenlikleri, bu yıl 2-4 Haziran tarihleri arasında renkli görüntülere sahne olacak. Kortej yürüyüşü ve açılış konuşmalarıyla başlayacak olan şenlik, üç gün boyunca konserlerle, gösterilerle, çeşitli etkinliklerle dolu dolu gerçekleşecek.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin Belediye Başkanı Mesut Ergin, Teferic Şenlikleri’nin sadece Küçükköy’e değil Ayvalık genelinde geniş bir bölgeye turizm hareketliliği getirdiğini söyledi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da şenliklerin renkli görüntülere sahne olacağını belirten Başkan Mesut Ergin, konukların; konserler, gösteriler ve çeşitli etkinliklerle keyifli bir üç gün geçireceğini, yöresel lezzetlerin tadına bakacağını söyledi.

Üç gün boyunca, konukların, Küçükköy’ün kendi kültürüne ait kurabiyenin, Boşnak böreğinin, mantının, baklavanın, trileçenin, Boşnaklara özgü kuru etin, sokanın lezzetleriyle tanışacağını ifade eden Başkan Ergin, “Bu güzellikleri konuklarımızla paylaşmaktan son derece mutluyuz. Küçükköy’ denildiğinde, doğasıyla, tarihiyle çok şirin bir yöre akıllara geliyor. Bu yörenin halkı olarak bizim hedefimiz Küçükköy’ümüzü tarihi dokusu ve kültürüyle koruyabilmektir. Geleneksel tatları başta olmak üzere bu özel kültürü yaşatabilmek ve gelecek nesillere taşıyabilmektir. Yaklaşık yüz yıldır bu topraklarda yaşayan vatandaşlarımız en küçüğünden en yaşlısına, doğanın uyanışını karşılamaya, gelenek, görenek ve kültürlerini yaşatmaya devam ediyorlar. Teferic ile birlikte, Boşnak geleneklerinin ve kültürünün gerçek özelliklerini yansıtarak, onları yaşatarak bu şenliğin altıncısını gerçekleştirdik. Bu şenlik kültürel öğelerinin yanı sıra bütün bölgeye yararı olan bir kapsamda düzenleniyor” diye konuştu.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST