Küçükkuyu Balıkçı Barınağı açıldı

KALEM Farkıyla...

Küçükkuyu Balıkçı Barınağı açıldı

Küçükkuyu Balıkçı Barınağı açıldı

Çanakkale, Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde yaptırılan Balıkçı Barınağı İdari Binasının açılışı törenle yapıldı.

Törene Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Avukat Bülent Turan, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Kalkım Belediye Başkanı İbrahim Taşkın, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Köy Muhtarları, Birlik Başkanları Balıkçılar ve çok sayıda üretici katıldı.

Balıkçı Barınağı İdari Binasının açılışında Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ yaptığı konuşmasında; “İl Müdürlüğümüz tarafından Küçükkuyu’da balıkçı barınağı idari binası yapılması yönünde bir tasarrufta bulunuldu. Balıkçılarımız birçok işlemini Ayvacık da İlçe Müdürlüğümüze gitmeden Küçükkuyu Beldemizde hemen yanı başlarında bulunan balıkçılık idari binasına giderek hizmeti alabilecekler. Balıkçılık hizmetinin dışında Hayvancılık, Bitkisel üretimle uğraşan çiftçilerimize de bu binada hizmet vereceğiz. İnşallah bu bina güzel hizmetlere vesile olur” dedi.

Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik konuşmasında; “Bugün burada açılışını yapacağımız balıkçılık idari binasının açılışıyla Küçükkuyu ve bölgedeki köylerimizdeki üreticilerimize hizmet vermeye başlayacağız. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ak Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Avukat Bülent Turan ise konuşmasında şunları dile getirdi; “Çanakkale birçok ilde olduğu gibi tekbir başlığın büyüdüğü bir yer değil. Çanakkale’mizde tarım, turizm, deniz, orman hepsi var. Türkiye’de hangi başlık varsa küçüğü, büyüğü mutlaka Çanakkale’de var. Bugünkü binamız bir tarım binası. Ne kadar balıkçılıkla ilgili olsa da tarımada hizmet edecek. Artık çiftçimiz, balıkçımız Ayvacık ve Edremit’e gitmeden işlerini bu binada çözecek. Bu güzel binamızın çiftçilerimize, balıkçılarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Küçükkuyu Balıkçı Barınağı İdari Binasının açılışı yapılan duanın ardından yapıldı. Törene katılanlara Muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramı yapılarak tören sona erdi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST