Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

KALEM Farkıyla...

Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Kurban Bayramı süresince Çanakkale Belediyesi tarafından çeşitli önlemler alınacağı ifade edildi. Bayram sürecince geçerli olacak çeşitli uygulamaların da hazırlıkları tamamlandı.

Çanakkale Belediyesi tarafından altyapısı hazırlanmış olan İsmetpaşa Mahallesi Metin Oktay Caddesi üzerinde Eski Beton Santrali mevkiindeki Kurban Satış ve Kesim Alanında peron ve yol çizgileri çekildi. Ayrıca, alanın temiz ve hijyenik olması açısından da ilaçlama işlemleri tamamlandı.
Çanakkale Belediyesi, Kurban Satış ve Kesim alanında salgın hastalık riski nedeni ile kentlilerimizin sağlığını korumak ve daha sağlıklı bir ortamda kurban kesimlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamak amacı ile alanda gerekli tüm önlemler alınırken, ayrıca alanın çeşitli noktalarına da dezenfektanlar ve bilgilendirme/uyarı levhaları da yerleştiriliyor.

ULAŞIM ÖNLEMLERİ ALINDI
Konuyla ilgili Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle dendi; “Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da Kurban Bayramı süresince kentlilerimizin başta Kurban Satış ve Kesim Alanına ulaşım olmak üzere kent içi ulaşımın sorunsuz bir şekilde yürütülmesi adına gerekli önlemler alındı. Kentlilerimiz Ç8 ve Ç9 hatlarını kullanarak, Kurban Satış ve Kesim Alanına ulaşabileceklerdir. Kurban Bayramı süresince uygulanacak toplu taşıma sefer saatleri için ulasim.canakkale.bel.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST