“Kuvvetli bir süper hücre fırtınası oluşabilir”

KALEM Farkıyla...

“Kuvvetli bir süper hücre fırtınası oluşabilir”

“Kuvvetli bir süper hücre fırtınası oluşabilir”

Fiziki Coğrafya ve Jeoloji Klimatoloji ve Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Türkeş, hafta sonunda etkili olan ani sağanak yağış ve fırtınaya dair yaptığı açıklamada, yaşanan yağışlara ek olarak kuvvetli bir süper hücre fırtınasının meydana gelebileceğini söyledi.


Murat Türkeş, konuyla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Trakya’ya sokulan, Edirne’de ve Çanakkale’de etkili olmaya başlayan konvektif kararsız hava sistemi, Trakya’nın büyük bölümü ile Çanakkale yöresinde şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara (gök gürültülü fırtına dolu fırtınası da üretebilir) ek olarak kuvvetli bir süper hücre fırtınasının (ya da ayrı fırtına hücrelerinin) oluşmasına neden olabilir” dedi.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST