Lapseki-Çardak’ta kilometrelerce araç kuyruğu

KALEM Farkıyla...

Lapseki-Çardak’ta kilometrelerce araç kuyruğu

Lapseki-Çardak’ta kilometrelerce araç kuyruğu

Geçtiğimiz hafta sonu tatilcilerin memleketleri dönmeye başlaması nedeniyle, Lapseki ve Çardak feribot iskelelerinde otomobil kuyruğu oluştu. Bunlara nakliye şirketlerinin tırları ve kamyonlarda eklenince araç kuyruğu kilometrelerce uzadı.

Kurban Bayramı tatilini yıllık izniyle birleştirenler, geçtiğimiz hafta sonu Anadolu’dan Avrupa yakasına geçmek için Lapseki ve Çardak feribot iskelelerinde kilometrelerce araç kuyruğu oluşturdu. Çanakkale kent merkezinde bulunan feribot iskelesinde hafta sonu zaman zaman araç kuyruğu oluşurken, trafik ekipleri özellikle ağır vasıta sürücülerini Lapseki ve Çardak güzergahına yönlendirdi. Özellikle Pazar günü ise Lapseki ve Çardak feribot iskelelerinde kilometrelerce uzayan araç kuyruğu oluştu. Çardaktaki özel feribotlar ve GESTAŞ feribotları geçişleri sağlamak için doldur boşalt sistemiyle çalıştı. Trafik ekipleri, tır ve kamyonların Çanakkale kent merkezi girişlerine izin vermezken, yolcu otobüslerinin sıra beklemeden geçişlerini sağladı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST