Lapseki’ye de Millet Bahçesi müjdesi

KALEM Farkıyla...

Lapseki’ye de Millet Bahçesi müjdesi

Lapseki’ye de Millet Bahçesi müjdesi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ezine ve Biga’nın ardından Lapseki’ye Millet Bahçesi yapılacağının müjdesini verdi.


AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Lapseki’ye de Millet Bahçesi yapılacağını duyurdu. Turan yaptığı açıklamada, “Şehirlerimizin çevreci bir anlayışla kalkınması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çanakkale’miz Millet Bahçeleriyle daha yeşil bir kimliğe bürünüyor. Kadim tarihi, kültürel, doğal ve turistik tüm çekicilikleriyle öne çıkan Lapseki’mize 35 dönümlük alanda Millet Bahçesi yapacağız. Şehrin ekonomisi, sanayisi, tarımı ve turizmi olduğu kadar doğası ve çevresi için de çalışmalara devam ediyoruz. Çanakkale, bize tarihin ve ecdadın emanetidir. Hiçbir alanı boş bırakmamak için gayret ediyoruz. Çanakkale’miz üretim, tarım, turizm ve tarih gibi tüm dinamikleriyle kalkınırken, şehrimizin siluetine değer katacak yatırımlarımızı hayata geçiriyoruz. Daha yeşil bir çevre, yarınlarımıza bırakacağımız en büyük miraslardan olacaktır. Lapseki’mize 35 dönüm üzerine Millet Bahçesi yapmak için çalışmalar başladı. TOKİ tarafından proje ihalesi yapıldı. Proje yöresel özelliklerimiz ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanıyor. Bu yılsonunda projenin bitirilmesi ve TOKİ’ye sunulması planlanıyor. 2021 yılı başlarında ihale aşamasına hazır hale gelecek. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın öncülüğünde TOKİ tarafından yapımına başlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz’a ve emeği geçenlere hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile hemşehrilerimize hizmet etmek bizim için büyük bir onur. Lapseki Belediyemizin projelerine desteğimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST