“Lavanta Diyarı” projesi tamamlandı

KALEM Farkıyla...

“Lavanta Diyarı” projesi tamamlandı

“Lavanta Diyarı” projesi tamamlandı

Çıplak Köyü Muhtarlığının Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım bölümüne hazırlattığımız Lavanta Diyarı Çıplak Etno Köy projesi tamamlandı. Çıplak Köyü Muhtarı Ufuk Göçoğlu, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda projenin detaylarını açıkladı.


Ufuk Göçoğlu, paylaşımında şöyle dedi: “Projenin ana hedefi; Yıllık/sezonluk en az 1.000.000 turist/ziyaretçi sayısıdır. Ana amacı ise; Özelde köy halkına, genelde ise çevre köy halkımıza, il ekonomisine katkı sağlamak, yerel ürünlerin tanıtımını, satışını arttırmak, turizm faaliyetlerinin artırılmasına katkı sunmak, hizmet sektöründe geçici ve sürekli işçi (özellikle kadınlarımıza ve gençlerimize yönelik) istihdam olanaklarını sağlamak öncelikli görev ve faaliyet alanımızdır.”

“SOSYO-EKONOMİK FAYDA SAĞLAMAK NİHAİ HEDEFİMİZDİR”
“Özellikle olumlu etkilemeyi düşündüğümüz yaşam alanlarında tarımda kullanılan kimyasal, sentetik ve aşırı toprak işlemeden dolayı bozulan doğal yapı, çevre sorunları, toprak ve su kaynakları kirliliği neticesinde alternatif olarak köy civarında ekolojik turizmin yaygınlaştırılması amacıyla lavanta yetiştiriciliğinin artırılması neticesinde yerel halka daha fazla sosyo-ekonomik fayda sağlamak nihai hedefimizdir.”

“ÇANAKKALEMİZE HAYIRLI OLSUN”
“Projenin hayata geçirilmesi için Çıplak köyü MUHTARLIĞI, Çıplak köyü halkı ve çevre köyler adına Başta Çanakkale Valimiz sayın İlhami AKTAŞ, Ak Parti Gurup başka vekilimiz Sayın Bülent TURAN’ın Ak Parti Millet Vekilimiz Sayın Jülide İskenderoğlu’nun Çanakkale il Özel İdaresinin, Çanakkale Milli Parklar bölge müdürlüğümüzün, Tarım İl Müdürlüğümüzün, Orman Bölge müdürlüğümüzün yardımlarını ve desteklerini bekliyoruz. Çanakkale’mize ve Troya bölgesindeki köylerimize hayırlı olur inşallah.”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST