Leo Da Vinci lezzeti Çanakkale’de: “Pizzada altın oran”

KALEM Farkıyla...

Leo Da Vinci lezzeti Çanakkale’de: “Pizzada altın oran”

Leo Da Vinci lezzeti Çanakkale’de: “Pizzada altın oran”

Dünyaca ünlü Leo Da Vinci Pizza, sonunda Çanakkale’ye de geldi. Almanya doğumlu Ertan Durgun’un, 10 yıllık deneyiminin ardından memleketine dönerek açtığı işletme, dün itibariyle şehrin önemli lezzet durakları arasındaki yerini aldı.


Yeni Kordon’da hizmete açılan Leo Da Vinci Pizza’nın saat 15.00’daki kurdele kesme merasimine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldı. Başkan Gökhan, açılışın ardından işletme sahibi Ertan Durgun’u pandemi şartları altında gösterdiği cesaretinden dolayı kutlayarak bol kazançlar diledi.


Ertan Durgun ise işletmesiyle ilgili heyecanını gazeteniz Kalem’le paylaştı. 37 yaşındaki Durgun, orijinal İtalyan lezzetini Çanakkale’ye getirdiklerini ifade ederek şöyle konuştu: “Ben Almanya’da doğdum. Uzun yıllardır da orada bu sektörün içinde çalışıyordum. 7 ay önce Türkiye’ye dönme kararı alınca memleketim Çanakkale’ye geldim ve bu sektördeki 10 yıllık deneyimimin ardından ilk defa kendi işletmemi açtım. Bu, açıkçası benim hayalimdi. Almanya’da aldığım eğitimlerin ardından kendi memleketimde böyle bir işletme açtığım için o yüzden çok mutluyum, oldukça da heyecanlıyım. İtalya’nın orijinal pizzasının lezzetini buraya taşıdık, kendi spesiyalimiz de var; beyaz soslu pizza, tarifi tamamen bana ait. Bu konuda iddialıyız. Sloganımız ise ‘pizzada altın’ oran. Ben açıkçası burada güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Tüm Çanakkale halkını da pizzalarımızdan tatmaya davet ediyorum.”

 

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST