Limon rekor kırıyor (Video)

KALEM Farkıyla...

Limon rekor kırıyor (Video)

Limon rekor kırıyor (Video)

Son haftalarda limonun fiyatında hızlı bir artış var. Bu hafta kurulan Cuma Pazarı’nda da limonun kilosu 30 TL’den tezgahlardaki yerini aldı. Çanakkale Pazarcılar Derneği Başkanı Ersan Demiroğlu yaptığı açıklamada, limonun depolarda kalmadığını ya da üreticilerin malı ellerinden çıkarmadıkları için bu durumun da fiyatlara yansımış olabileceğini belirtti.

Bugün kurulan Cuma Pazarında yine neredeyse kilosu 10 TL’den aşağı ürün bulunmuyor. Haftalardır zamlanan limonun son fiyatı ise 30 TL oldu. Çanakkale Pazarcılar Derneği Başkanı Ersan Demiroğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz limon yaz meyvesi. Depolarda az kaldığı için üretici de elinde tutuyor olabilir” dedi.
Pazardaki diğer ürünlerin fiyatları ise şöyle; Muz 20 TL, bamya 20 TL, salatalık 8 TL, üzüm 20 TL, kuru soğan 10 TL, domates 8 TL, barbunya 20 TL, sivri biber 15 TL, patlıcan 8 TL, patates 12 TL, incir 30 TL, Bayramiç beyazı 10 TL,armut 15 TL, havuç 10 TL, börülce 25 TL, marul 10 TL, kavun tane 15 TL,şeftali 10 TL, dolmalık biber 15 TL.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST