LÖSEV Çanakkale’de sofralara şifa dağıttı

KALEM Farkıyla...

LÖSEV Çanakkale’de  sofralara şifa dağıttı

LÖSEV Çanakkale’de sofralara şifa dağıttı

LÖSEV dün Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisinde kırmızı et dağıttı.

Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkin hastaların beslenmesinde taze kırmızı et olmazsa olmazlar arasında. İçerdiği proteinlebağışıklığın güçlenmesini sağlayan et ve et ürünleri tedavinin en önemli unsurlarından biri. Ekonomik zorluklar nedeniyle birçok ailenin mutfağına kırmızı et giremezken, LÖSEV yılın 12 ayı lösemi ve kanser hastalarının sofralarını kırmızı etle buluşturuyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de düzenli, aylık olarak et dağıtımlarını gerçekleştiren LÖSEV, yaptığı açıklamada Güney Marmara’da Vakfa kayıtlı 2500’e yaklaşan hasta sayısının her geçen gün arttığını, çok fazla kanser hastası olduğunu ve bu hastaların LÖSEV’e kayıt olarak tüm yardım ve desteklerden faydalanabilecekleri hakkında bilgi verdi.

HASTALARDAN HAYIRSEVERLERE DUA

Et dağıtımının ardından LÖSEV Sosyal Hizmetler uzmanları tarafından hastalık süreci ve yapılan yardımlar ile ilgili hastalara bilgilendirme yapıldı. Hastalar ve aileleri LÖSEV’e destek olan tüm hayırseverlere, bağışçılara ve gönüllülere dualarını iletirken, destekleriyle onları yalnız bırakmadıkları ve hayata bağladıkları için teşekkürlerini iletti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST