Maçın gerginliği açıklamalara yansıdı

KALEM Farkıyla...

Maçın gerginliği açıklamalara yansıdı

Maçın gerginliği açıklamalara yansıdı

Haftasonu oynanan ve yüksek tansiyonda geçen Çanakkale Dardanelspor-Biga Adaspor maçının gerginliği, maç sonrası yapılan açıklamalara yansıdı. Biga Adaspor Başkanı Muharrem Korkmaz çeşitli iddialarda bulunup kınama mesajı yayınladı. 17 Gençlik Taraftar Derneği ise Başkan Korkmaz’a yazılı açıklama ile cevap verdi…

Çanakkale Dardanelspo ve Biga Adaspor Pazar günü 18 Mart Stadyumu’nda oynanan müsabakada karşı karşıya gelmiş ve maç 1-0 Dardanel üstünlüğünde sonuçlanmıştı. Yüksek tansiyonlu geçen maçın ardından Biga Adaspor Başkanı Muharrem Korkmaz çeşitli iddialarda bulunarak, kınama mesajı yayınladı.

Korkmaz yaptığı açıklamada; “Adaspor 0-1 Hakemler. Top toplayıcı çocuklar, ahlaksız rakip futbolcular özellikle 23 numaralı İlhan Faruk Es, 5 numara Tamer Aras, maç boyunca ana avrat Biga’ya Köylerine ve Adaspor Futbolcularına küfreden taraftarlar. Evet arkadaşlar aynen böyle bir maç oldu bugün ta çocukluğumdan bugüne kadarki yaşamımda bu kadar art niyetli ve rezalet maç yöneten bir hakem topluluğu, futbolu katletmek için elinden geleni ardına koymayan rakip takım oyuncuları, baştan sonuna kadar Adaspor’u, Biga ve köylerini de içine alan çirkin küfürlü tezahüratlarda bulunan taraftarlarını, oyun başlamasın diye topu vermeyen top toplayıcıları, Bir arada hiç görmedim. Ayrıca maç sonu futbolcularımız otobüse binerken Çanakkale Dardanelspor’un yöneticisinin futbolcumuza çelme takarak olay çıkartmasına ve o bölgede yetkisi olmayan Çanakkale Dardanelspor taraftarlarının orda bulunduran emniyet güçleri esefle hepsini kınıyorum” ifadelerini kullandı.

17 Gençlik’ten cevap

Başkan Korkmaz’ın yazılı açıklamasına 17 Gençlik’ten cevap gecikmedi. 17 Gençlik Taraftar Grubu tarafından yayınlanan yazılı basın açıklamasında; “Türkiye’nin her şehrine, Çanakkale ismini, adını, bayrağını, götürmüş ve bu uğurda savaş vermiş bir grup olarak, kendi terbiyesiz futbolcularından ve Biga’da olanlardan hiç bahsetmeyen Ada mahalle takımı başkanı muharreme yalnızca şunu söylüyoruz. Sizler için Çanakkale Dardanel Spor ile maç yapmak, 18 Mart stadında futbol oynamak, 17 Gençlik grubunun yer aldığı statta bulunabilmek, Dardanelspor’un alt yapı oyuncusunun top toplayıcı olarak attığı topla kalecinizin oyun başlatabilmesi, futbolcularınızın 18 Mart stadı soyunma odalarında koridorlarında nefes alması, sizlerin protokol tribününden maç izlemeniz, sizlerin hayatınızda yaşayabileceğiniz en büyük deneyim ve kulüp tarihinizin zirvesidir. Açıklamalarınızdan ne kadar amatör ve deneyimsiz olduğunuz anlaşılıyor ki tek tek cevap dahi verme gereği duymuyor, son olarak Çanakkale’ye ve Çanakkale Dardanelspor’a dil uzatan, terbiyesizlik yapan kimse buraya gelip elini kolunu sallayarak buradan çıkamayacağını, Çanakkale Dardanelspor’a ve taraftarına yapılanın karşılığını misliyle alacağını tüm Türkiye’nin bildiği gibi sizlerinde öğrenmenize seviniyoruz. Senin olduğun yerde bizim savaşımız başlar” denildi.

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST