Maçoğlu Kazdağları’nda…

KALEM Farkıyla...

Maçoğlu Kazdağları’nda…

Maçoğlu Kazdağları’nda…

Türkiye’nin tek komünist belediye başkanı olan, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Cumartesi günü Kirazlı Köyü Balaban mevkiine gelerek incelemelerde bulundu. Burada açıklamalarda bulunan Maçoğlu, “Biz Munzur’da yapılmaya çalışılanlar ile Kazdağları’nda yapılanlar arasında bir fark görmüyoruz. Çocuklarımızın geleceği çalınıyor” dedi.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Munzur Koruma Kurulu (DEDEF) ile birlikte Cumartesi günü Kirazlı Köyü Balaban mevkiine geldi. Önce Çanakkale merkeze gelen Maçoğlu’nu Belediye Başkanı Ülgür Gökhan karşıladı. Daha sonra Su ve Vicdan Nöbeti’nin olduğu yere giden Maçoğlu’na Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, İl Başkanı İsmet Güneşhan ve partililer eşlik etti.

Burada açıklamalarda bulunan Maçoğlu, Kendileri için Türkiye’nin her yerinin eşit olduğunu belirterek, “Yapılan katliamlar nerede olursa olsun karşı çıkmalıyız. Hepimiz farklı topraklarda da olsak bu ülkede yaşıyoruz. Buradaki, Munzur’daki, Cerattepe’deki ve Hasankeyf’deki sorunlar hepimizin sorunlarıdır. Geleceğimizle ilgili bir sorun var burada. Ülkenin serveti gidiyor. Bizler yer üstünün altından daha değerli olduğunu düşünüyoruz. Burası Troia bölgesi, insanların burayı gelip görmeleri bir kazançtır. Bu maden faaliyetleri ile ülkemizin akciğerlerini yok ediyorlar. Biz Munzur’da yapılmaya çalışılanlar ile Kazdağları’nda yapılanlar arasında bir fark görmüyoruz. Çocuklarımızın geleceği çalınıyor. Bu toprakları zehirlemeye çalışanlara karşı çıkmamız lazım” şeklinde konuştu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST