Madenciler Günü galayla kutlandı (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

Madenciler Günü galayla kutlandı (videolu haber)

Dünya Madenciler Günü, Roma İmparatorluğu zamanında, babasından kaçıp, İzmit yakınlarında madencilerin çalıştığı bir mağaraya sığınan ve madencileri koruduğuna inanılan Santa Barbara’dan gelmektedir. Santa Barbara 4 Aralık’ta mağaraya ulaştığından bu tarih dünyada, Madenciler Günü olarak kutlanır.
Çanakkale Madenciler Derneği de, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla bir gala programı düzenledi. Maden işletmelerinin, basın mensuplarının ve pek çok davetlinin katıldığı galada konuşma yapan Çanakkale Madenciler Derneği Başkanı Mehmet Tülek Türkiye’nin dünyada tanımlı 90 madenden 80’ni barındırdığından bahsederek, “Tüm madencilerin, 4 Aralık Dünya Madenciler günü kutlu olsun. Soma, Ermenek ve diğer madenlerde iş kazaları sonucu yaşamlarını yitiren madencilerin hepsini rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST