Mantaş’tan sitem “Akıl alır gibi değil”

KALEM Farkıyla...

Mantaş’tan sitem “Akıl alır gibi değil”

Mantaş’tan sitem “Akıl alır gibi değil”

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş Esenler Mahallesi’nde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsü’ne İmam Hatip Ortaokulu açılmasını eleştirerek; “Akıl alır gibi değil” dedi.

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Esenler Mahallesi’nde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsü’ne İmam Hatip Ortaokulu açılmasını sosyal medya hesabından eleştirdi. Mantaş yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Çanakkale Esenler Mahallesindeki ortaokullarda standardın üzerinde kalabalık sınıf mevcutları varken, yeni bir Ortaokula acil olarak ihtiyaç duyulurken… Esenler mahallesine imam hatip Ortaokulu açmak ancak ve ancak eğitim kaynaklarının boșa harcamak ve sadece eğitimin siyasi kaygılarla yönetildiği anlamına gelir. Çanakkale’de Esenler Mahallesi’nde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Kampüsü’ne hangi akıl İmam Hatip Ortaokulu açmak ister. Akıl alır gibi değil. Böyle planlama ancak eğitimde gerici , dinsel ve dogmatik bir siyasi tercihin ürünüdür. Mevcut İmam Hatip Ortaokuluna öğrenci bulamayanlar yeni İmam Hatip Ortaokulunu nasıl dolduracaklar? Çanakkale’de eğitimde gelinen son nokta, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için bina yap, sonra da Șehit ismi vererek imam hatip Ortaokulu aç… Buna Eğitimi Planlama demek komik olur. Düpe düz bu durum fırsatçılıktır, kayırmacılıktır, çifte standarttır. Kamu kaynaklarının israf edilmesidir. Çanakkale, Cevatpașa Mahallesi’nde yıkılarak yok edilen kentin hafıza mekanı Merkez Ortaokulu yokken ve mahallede ihtiyaç varken, varını yoğunu imam hatip okullarına aktaran bir yönetim bu kentin eğitim başarısına ne verebilir ki…”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST