Manzara yine değişmedi

KALEM Farkıyla...

Manzara yine değişmedi

Manzara yine değişmedi

Üç günlük Ramazan Bayramı tatili sona ererken Çanakkale’de tüm gözler 1915 Çanakkale Köprüsüne çevrildi. 18 Mart’tan bu yana kullanıma açık olan ve yüksek geçiş ücretleri sebebiyle eleştirilerin odağı haline gelen köprü, bayram tatilinde de feribotun gölgesine kaldı. Çanakkale’de binlerce vatandaş, iki yaka arasındaki geçişleri köprü yerine feribotla sağladığından İskele Meydanında yine bilindik araç yoğunluğu görüntüleri ortaya çıktı.

18 Mart 2022 tarihi itibariyle kullanıma açılan 1915 Çanakkale Köprüsü, yüksek fiyat tarifesiyle eleştirilerin odağı olmuştu. Buna göre Köprüden geçmek için minibüsler 250 lira, yolcu otobüsleri 450 lira, kamyonlar 500 lira TIR’lar 950 lira motosikletler ise 50 lira ücret ödüyor. Hem köprü hem de otoyolu tamamen kullanan bir otomobil kullanıcıları ise 272.50 lirayı gözden çıkarmak zorunda…

Alınan bu kararın tartışmaları henüz soğumamışken Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ da feribot ücretlerine yüzde 42 ile yüzde 117 arasında değişen oranda zam yapmıştı. Ancak üç gün süren Ramazan Bayramı tatilinde görüldü ki, vatandaşların tercihi köprü yerine yine feribotlar oldu.
Cumartesi gününden itibaren yurdun dört bir köşesinden bayram ziyaretleri için memleketlerine gelen ya da giden Çanakkaleli vatandaşlar, feribot önünde uzun araç kuyrukları oluşturdu. O esnada ise ortaya şaşırtmayan yoğunluk görüntüleri çıktı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST