Maratonda geri sayım başladı

KALEM Farkıyla...

Maratonda geri sayım başladı

Maratonda geri sayım başladı

Uluslararası Gelibolu Maratonunda geri sayım başladı.

“Uluslararası Gelibolu Maratonu” Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının ev sahipliğinde, 26 Eylül pazar günü Kilitbahir’den başlayacak. Truva Savaşı’ndan 1. Dünya Savaşı’na kadar birçok mücadeleye tanıklık eden müstesna coğrafya, öncesinde olduğu gibi bugün de mücadele etmekten vazgeçmeyenlere ev sahipliği yapacak. Ülkemizin dört bir yanından gelecek gençlere Çanakkale ruhunu yaşatacak, spor kültürünü aşılayacak tek maraton olma özelliğini taşıyan Uluslararası Gelibolu Maratonu’nda, ailelere yönelik 1915 saygı parkuru, 10 km parkuru, yarı maraton ve maraton parkuru olmak üzere 4 farklı mesafede koşulacak.

İLK VE TEK KAMPLI MARATON
Uluslararası Gelibolu Maratonu ayrıca koşuculara özel karavan ve kamp alanı ile tek kamplı maraton olma özelliğine de sahip. Korunmuş eşsiz güzellikte doğası, ormanlık ve kısmi zeytinlik tabiatı, çok farklı trekking veya dağ bisiklet rotaları ile doğa seven koşucular için keyifli bir fırsat sunuyor. Tarihi Yarımada’da yer alan Kum Otel mevkiinde kurulacak kamp alanında sporcular karavan ya da çadırda konaklama şansını da yakalayacak. Kamp alanına özel etkinlik programı ise şöyle:

ETKİNLİK PROGRAMI
1. Gün 24 Eylül 2021 Cuma
10.00 – 19.00 kayıt evrakları ve yarış kiti dağıtımı
17 Burda AVM – Çanakkale

2. Gün 25 Eylül 2021 Cumartesi
10.00 – 19.00 kayıt evrakları ve yarış kiti dağıtımı
17 Burda AVM – Çanakkale

3. Gün 26 Eylül 2021 Pazar
09.00 Maraton ve Yarı Maraton Start – Kilitbahir
09.15 10K ve 1915 Saygı Koşusu Start – Kilitbahir
13.30 Ödül Töreni – Kilitbahir

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST