Marketler zinciri ada esnafını bitirdi

KALEM Farkıyla...

Marketler zinciri ada esnafını bitirdi

Marketler zinciri ada esnafını bitirdi

Gökçeada’da bulunan küçük esnaf adaya gelen marketler zincirinden dolayı iş yapamadıklarını belirtti.

Gökçeada küçük esnafı bir yandan pandeminin olumsuz tarafları ile uğraşırken diğer yandan adada açılan ve sayıları 9’u bulan marketler zincirinden şikayetçi. Esnaf tek tek belirli ürünler üzerine dükkanlarında mal satışlarını yaparken, marketler zincirinde yiyecek ve içeceğin yanı sıra zücaciye, beyaz eşya, kıyafet gibi ürünleri de içerisinde barındırıyor. Hal böyle olunca vatandaşların da genelde tercihi buralar oluyor. Gökçeada’da esnaf olan bir vatandaşın durumlara tepkisi ise şöyle, “Gökçeada’da küçük esnaf bitti. Zincir marketler doymadı. Gökçeada’da zincir market sayısı 9 a çıktı. 2 yeni mağaza daha açılacağı konuşuluyor. İğneden ipliğe, beyaz eşyadan sebze meyveye, zücaciyeden giyime satarak ada esnafını bitirdi. Acı ama gerçek… Gökçeada esnafı bitmiş durumda”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST