Marmara Şampiyonası Çanakkale’de gerçekleşti

KALEM Farkıyla...

Marmara Şampiyonası Çanakkale’de gerçekleşti

Marmara Şampiyonası Çanakkale’de gerçekleşti

Troya Yaz Şenlikleri Açık Hava Taekwondo Marmara Şampiyonası 17 Ağustos Cumartesi akşamı Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda gerçekleşti.

Şampiyonada Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Bursa, Eskişehir, Edirne gibi illerin kulüplerinden 97 sporcumuz kıyasıya mücadele etti. Ayrıca 27-30 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Yıldızlar Avrupa Taekwondo Şampiyonasına katılacak sporcuları seçmek için düzenlenen Milli Takım Seçme Şampiyonasına katılacak sporcuları belirlendi. Şampiyonaya katılan sporcuların Dünya, Avrupa ve Uluslararası Şampiyonalarda dereceler almış sporcular olmaları ile adeta Türkiye Şampiyonası havasında gerçekleşti. Şampiyonanın sonlarına doğru yağmurun etkili olmasından dolayı sporcularımıza madalyaları kapalı alanda takdim edildi. Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan Altunışık, “Çanakkale ilimizde sık sık maç yaparak sporcularımızı her an maç olacakmış gibi maçlara hazır tutmaktayız. Bu yapmış olduğumuz uygulamanın karşılığını sporcularımızın Türkiye, Avrupa gibi büyük şampiyonalarda derecelerle alıyoruz ve inşallah da almaya devam edeceğiz, bu sebeple doğru yolda ilerlediğimiz kanısındayız. Ben sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum. Avrupa şampiyonası elemelerinde de şimdiden başarılar diliyorum. Ayrıca bizlere destek olan Çanakkale taekwondosunun gelişmesi ve başarılı olması için her türlü imkanları sunan Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Aziz Sinan Alp’e çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST