“Mart ayında fiyatlar normale dönecek” (videolu haber)

KALEM Farkıyla...

“Mart ayında fiyatlar normale dönecek” (videolu haber)

“Mart ayında fiyatlar normale dönecek” (videolu haber)

Cuma Pazarı Meyve Sebze Bölümü Başkanı Mesut Burgin pazardaki yüksek seyreden fiyatların mart ayı ile birlikte normale döneceğini belirtti.
Cuma Pazarı Meyve Sebze Bölümü Başkanı Mesut Burgin pazardaki yüksek seyreden tezgahlar ile ilgili konuştu. Burgin şunları söyledi, “Bu zamana kadar yeni mahsuller daha başlamadı. Antalya’ya Bodrum’a kar yağması seralardaki mahsulleri bir ay geri attı. Bir kısım seralar harap oldu. Ondan dolayı 3-4 hafta sonra hepsi ufak ufak rayına girecek”

ALIŞVERİŞ OLMUYOR
İnsanların pahalılık nedeni ürünleri teker aldığını belirten Burgin, “Alışveriş olmuyor. Nasıl olmuyor? İnsanlar 2’şer 3’er tane alıyor. Bir tek domates ucuz satıyoruz. O da orta domates aldığımız için. Bu sürümü satılıyor. Portakal satılıyor, mandalina satılıyor, limon satılıyor” dedi. Burgin ayrıca martın 10’una kadar fiyatların ortalama fiyatlara geleceğini de belirtti.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST