Maske mezarlığı!

KALEM Farkıyla...

Maske mezarlığı!

Maske mezarlığı!

Çanakkale Eski Devlet Hastanesi’nin bahçesi, duyarsız vatandaşlar yüzünden maske mezarlığına döndü. Tek kullanımlık maskeler, yeşil alanı tümden kaplarken ortaya çıkan görüntü pes dedirtti.


Koronavirüsle birlikte hayatımıza giren maskeler, salgın hastalıklardan korunmak için şart. Ancak her şeyde olduğu gibi maskede de “doğru kullanım” bir o kadar önem arz ediyor. Öyle ki, özellikle tek kullanımlık maskeler, bazı vatandaşların duyarsızlığı yüzünden büyük bir çevre kirliliği yaratıyor. Bu kirliliklerden biri de Çanakkale Eski Devlet Hastanesi’nin bahçesinde görülüyor. Bahçenin yeşil zemini adeta maske mezarlığına dönüştü. Ortaya çıkan bu görüntü ise hem çevre kirliliği hem de hijyen konusunda görenleri endişelendiriyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST