Matematik kaygısı robot kullanılarak azaltılacak

KALEM Farkıyla...

Matematik kaygısı robot kullanılarak azaltılacak

Matematik kaygısı robot kullanılarak azaltılacak

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hasan Arslan, Prof. Dr. Mehmet Kaan Demir, Doç. Dr. Muzaffer Özdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Abalı Öztürk tarafından yürütülecek olan ‘Flipped Learning Practices to Release Maths Anxiety with the Use of Robotics’ başlıklı proje desteklenmeye değer görüldü.

Kocaeli Üniversitesinin koordinatörü olduğu ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hasan Arslan, Prof. Dr. Mehmet Kaan Demir, Doç. Dr. Muzaffer Özdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Abalı Öztürk tarafından yürütülecek olan ‘Flipped Learning Practices to Release Maths Anxiety with the Use of Robotics’ başlıklı ve 2020-1-TR01-KA203-092209 kodlu proje, Erasmus + Stratejik Ortaklıklar Yükseköğretim Proje başvurularında en yüksek puanı alarak 142.810 Euro bütçe ile desteklenmeye değer bulundu. Yurt içi ortağı ÇOMÜ olan projenin yurt dışı ortakları ise Scuola Di Robotica, Instituto Politecnico de Viseu ve Educloud ile Latvijas Üniversitesinden oluşuyor.
2 yıl sürecek olan proje kapsamında, ilkokul öğrencilerinin matematik konusunda farkındalıklarını artırmak, matematikte öğrenme süreçlerini hızlandırmak için kullanılabilecek yenilikçi öğretim etkinliklerini geliştirmek ve yüksek lisans öğrencilerini matematik öğretim etkinliklerinde daha yenilikçi yöntemler kullanmaya yönlendirmek amaçlanıyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST