Mavi Bilye Gezginleri yollara düştü

KALEM Farkıyla...

Mavi Bilye Gezginleri yollara düştü

Mavi Bilye Gezginleri yollara düştü

Mavi Bilye Gezginleri uzun bir aranın ardından Mazilik Köyü’ne gezi düzenledi. Grup üyelerinden Osman Demircan gezileri ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Mavi Bilye Gezginleri uzun bir aradan sonra yine dağlardaydı bugün. Çanakkale merkez Kayadere arkasındaki vadiden köylülerin yaptığı tarihi köprü ile Çileder Deresi’ni geçerek orman içinde keçi yollarından tırmanarak koyun yetiştiren tek bir ailenin yaşadığı eski Mazilik Köyü’ne tırmandık, köyün eski kağnı yollarından dereler geçerek yalnız çeşmelerden su içip köylülerin sorunlarını paylaşarak, sonunda traktöre de binerek 15 km’lik yolu tamamladık. Çileder Deresi kenarındaki kamp alanına dönüşte kamp ateşi yakıldı, piknik yapıldı. Bir Türk kahvesi eksikti onu da közde yaptık ve içtik tabi ki, müziksiz oyun da güzeldi. Mavi Bilyede Doğa-çevre korunduğu sürece her yerde her zaman güzel. Tüm katılımcılara teşekkürler, iyi ki varsınız”

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST