Meclis RES’e, ‘Evet’ dedi (Videolu)

KALEM Farkıyla...

Meclis RES’e, ‘Evet’ dedi (Videolu)

İl Genel Meclisi bugün yaptığı olağanüstü toplantıda yapılması planlanan ve yaklaşık 3 ay önce reddedilen RES projesini kabul etti.

İl Genel Meclisi bugün olağanüstü toplandı. Meclis üyeleri toplantıya maskeli ve ateşleri ölçülerek alındı. Salonda da koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafe korunarak oturuldu. İl Özel İdaresi salonundaki toplantıda Saros Res projesi 12 hayır oyuna karşılık 22 evet oyla onaylandı. RES proje bölgesinde ruhsatsız çalışma yapan şirketin inşaat alanları durdurulmuştu. Toplantıda ayrıca GESTAŞ’ın gemi almak için borçlanma yetkisi de görüşüldü. Görüşme ve tartışma sonrası, komisyonun olumsuz kararı oylanarak kabul edildi. Böylece Saros RES projesi kabul edilirken, GESTAŞ’ın borçlanma yetkisi kabul edilmedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST