Meşhur türküyü Aynalı Çarşı esnafı seslendirdi

KALEM Farkıyla...

Meşhur türküyü Aynalı Çarşı esnafı seslendirdi

Meşhur türküyü Aynalı Çarşı esnafı seslendirdi

Çanakkale Güç Birliği Platformu Esnaf Komisyonu, Aynalı Çarşı Esnafı için kahvaltı düzenleyerek, Aynalı Çarşı Türküsünü söyledi. Buluşmada çekilişle bir esnafa Çanakkale Savaşlarından kalma kurşun armağan edildi.

Çanakkale Güç Birliği Platformu’nun Esnaf Komisyonu anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Güç Birliği Esnaf Komisyonu, Aynalı Çarşı ve civar avlularda dükkânı olan esnafı, kahvaltıda buluşturuldu. Esnafa poğaça, simit, börek, peynir ikramı yapıldı. Nursevil ve Burhanettin Uysal çifti tarafından kahramanlık türkülerinin söylendiği programda bazı esnafların gözyaşlarına tutamadı.

ESNAFA 103 YILLIK KURŞUN ARMAĞAN EDİLDİ
Programda Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Ünal Özcan, Çanakkale Güç Birliği Platformu Esnaf Komisyonu Başkanı Cemile Kırgız, Aynalı Çarşı Başkanı Neslihan Ar konuşma yaptı. Esnaf Birlikleri Başkanı tarafından yapılan çekilişle belirlenen çarşı esnafından Neslihan Ar’a Türk Bayrağı ve Çanakkale Savaşlarında kullanılan 103 yıllık mermi armağan edildi. Programda Ahmet Uslu ise Aynalı Çarşı Türküsünün mazisi hakkında bilgi verdi.

BU KEZ DE AYNALI ÇARŞI ESNAFI SÖYLEDİ
Düzenlenen kahvaltılı buluşma, Aynalı Çarşı esnafının, çarşının kapısında Aynalı Çarşı Türküsünü hep beraber söylemesi ile son buldu. Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, Çanakkale için çabalayan bir topluluk olduklarını ifade ederken, Güç Birliği Esnaf Komisyonu Başkanı Cemile Kırgız ise komisyon üyeleri Gülümser Can, Çiğdem Uysal, Burak Or ile destek sunan esnafa teşekkürlerini sundu.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST