Mesudiye şehitleri törenle anıldı

KALEM Farkıyla...

Mesudiye şehitleri törenle anıldı

Mesudiye şehitleri törenle anıldı

Çanakkale Savaşı’nda sabit batarya gemisi olarak kullanılan ve 13 Aralık 1914 tarihinde İngiliz denizaltısı B-11 tarafından batırılan Mesudiye Zırhlısında şehit olanlar Kepez Sahili’ndeki Mesudiye Zırhlısı Anıtı önünde anıldı.
Talan edildiği için günümüze yalnızca ufak bir kısmı kalan Mesudiye zırhlısında şehit olan denizciler Kepez Sahili’ndeki Mesudiye Zırhlısı Anıtı önünde yapılan törenle anıldı. Törene Çanakkale Belediye Başkan Yardımcıları M. İrfan Mutluay ve Rebiye Turan Ünüvar, Kepez Belediye Başkanı Birol ArslanveCHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural katılım gösterdi. 107 sene önce şehit düşen denizcilerin anma töreninin ardından Mesudiye Zırhlısı Şehitleri Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST