Meteoroloji’den Kuvvetli Yağış Uyarısı

KALEM Farkıyla...

Meteoroloji’den Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan acil uyarıya göre, bugün Çanakkale’de kuvvetli yağış bekleniyor.

Ani su baskınlarına karşı vatandaşlara uyarıda bulunan Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü, ayrıca yağış beklentisinin akşam saat 19.00 sıralarına kadar süreceğini belirtti. Yapılan değerlendirmede; “İzmir ve Balıkesir Radarı, uydu görüntülerinden alınan veriler ve son yapılan değerlendirmelere göre: bölgemizde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Çanakkale’nin kuzey ve doğusu, Balıkesir, Manisa ve İzmir İl geneli İle Aydın’ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklenmektedir. Yerel kuvvetli yağış sebebiyle oluşabilecek su baskını, ani sel, iç kesimlerde yerel dolu yağışı ve yıldırım riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST