”Mezarım Çanakkale’de olacak”

KALEM Farkıyla...

”Mezarım Çanakkale’de olacak”

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan Haber Türk’te yayınlanan Açık ve Net isimli programda samimi açıklamalarda bulundu. Turan, “Çanakkale görevi verince partim benim keyifle, şerefle gittim. İlk gittiğimde ofisi açtığımda, evimi aldım ben Çanakkale’ye yerleştim. Mezarım Çanakkale’de olacak benim” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Habertürk’te yayınlanan Açık ve Net isimli programda samimi açıklamalarda bulundu. İşte Turan’ın açıklamalarından önemli başlıklar:

YEDİ CEDDİM ÇANAKKALELİ

“Annem, babam, ailem, benim yedi ceddim Çanakkaleli. Hatıralarım orada. Orada okudum büyüdüm ben. Çanakkale görevi verince partim benim keyifle, şerefle gittim. İlk gittiğimde ofisi açtığımda, evimi aldım ben Çanakkale’ye yerleştim. Mezarım Çanakkale’de olacak benim. Çanakkale’de vekillik yapıyorum, köy köy geziyorum. Yazın 3 ay boyunca tatile gitmeden tüm ilçelerin köylerini, muhtarlarını gezdim. Yazın ben çalışmadan keyif aldım Çanakkale’de. O yüzden memleketim”

LAÇİNER, ‘NE İŞİ VAR BURADA?’ DEDİ

“Hangi muhtar, STK, belediye-CHP’li belediyeler dâhil- arasınlar, ‘Bülent Bey Çanakkale’ye katkı sağladı mı sağlamadı mı?’ Çanakkale’ye gelme konusu kulis bilgisiyken o zamanki FETÖ’cü –şuan hapiste- Sedat Laçiner, ‘Ne işi var burada?’ dedi bana. Çanakkale’ye geleceğim zaman oradaki o yapı ayağa kalktı zaten. Vekil olmak isteyip olamayan bir grup arkadaşımız var orada. Toplam 5-6 kişi. 7 kişi değil. Bu arkadaşlarımız partiyi büyütmek yerine sadece kendi makamları ile ilgili iletişim kurmaya çalışıyorlar. Maalesef bu arkadaşlarımız da Bülent Bey’e (Arınç)  yakınlar anladığım kadarıyla. Aynı dili kullandı Bülent Bey”

HERKES KIZDI BANA

Benim iddia ediyorum; genel seçimlerde ‘Çanakkale’de birinci olmazsa ben bırakacağım’ dedim. İlk konuşmamdı Çanakkale’de. Çalıştık, herkes kızdı bana. ‘Öyle şey olur mu?’ diye ama hamdolsun yine birinci olduk. Ben Çanakkale’de çok keyifle çalışıyorum. Çanakkale artık öyle ufak konularda değil; Troya gibi, Mehmet Akif Evi gibi, Ezine Gıda OSB’si gibi çok kıymetli konularla Türkiye’nin gündemine geliyor. İddia ediyorum bir araştırma yapılsın, ‘Vekilliği yapıyor mu yapmıyor mu?’ sorulsun. Ben Grup Başkan Vekiliyim. Ankara’dan çıkmayabilirdim. Ama 3 ay Çanakkale’de olmayı tercih ettim ailemle beraber. 1 hafta 10 gün önce çocuklarımın sünnet düğününü yaptım. 3 evladım var. 10 bin kişiye yakın insan katıldı. Sokak düğünü yaptım. Çanakkale’nin en zenginini de en fakirini de etrafımda kim varsa davet ettim. Muazzam bir katılımla güle oynaya, evimin sokağında yaptım. Çanakkale’yi biz sevmesek orada düğün mü yaparız? Çanakkale’yi seviyorum. Çanakkale’nin beni sevdiğini biliyorum. O yüzden Bülent Bey’in kaynakları değiştirmesinde fayda var. CHP’li belediyeler dahil, hepsine hizmet eden destek olan bir insanım. Gündüz AK Parti’li gece CHP’li olan arkadaşlarımız var. Bunların Bülent Bey’e bizi kötülemesi, ‘Buradan gitsin’ demesi çok anlaşılır bir şey. Zaten herkes bizi severse o zaman sorun vardır. Bırakın da sevmesin bazıları.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST