“Mobingin hukuki karşılığı suçtur”

KALEM Farkıyla...

“Mobingin hukuki karşılığı suçtur”

“Mobingin hukuki karşılığı suçtur”

Eğitim-SEN ve Türk Eğitim-SEN Çanakkale Şubeleri Ticaret Borsası Okul Müdürünün mobing uyguladığını belirterek, “Seçil Cesur’un bu okulda yaptıklarının literatürdeki adı mobbingdir. Ve mobbingin hukuki karşılığı suçtur” ifadelerini kullandılar.
Ticaret Borsası İlkokulunda mobing uygulandığını belirten Türk Eğitim SEN Başkanı Resul Demirbaş ve Eğitim SEN Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Düzgün çalışanların ve öğrencilerin haklarını savunacakların ı belirtti. Yönetim Kurulu Üyesi Düzgün şunları söyledi, “Ticaret Borsası İlkokulu Müdürü Seçil Cesur bu okulda göreve başladığından beri baş gösteren sorunlar büyüyerek devam ediyor. Okulun öğretmen ve yardımcı personeline karşı gösterdiği rencide edici, baskıcı yaklaşım okulda iş barışını bozmuş ve uygun çalışma ortamı baltalamıştır. Okuldaki keyfi yönetimi öğretmenlerin ve hatta velilerin tepkisini çekmesine rağmen müdüre hanım baskıcı tavrından vazgeçmemiştir. Daha önce de basına ve kamuoyuna yansıyan bu tavır incelemeye tabi tutulmuş olsa da bir türlü sonuçlandırılmamış ve Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan şikayetlerden hiçbir netice alınamamıştır. Seçil Cesur’un bu okulda yaptıklarının literatürdeki adı mobbingdir ve mobbingin hukuki karşılığı suçtur. Çanakkale Eğitim-SEN ve Türk Eğitim-SEN olarak bu süreci başından beri takip ettiğimizi ve sonuna kadar da takip edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Okulda emek sarf eden bütün çalışanların öğrencilerimizin haklarını sonuna kadar savunacağımızı bir kez daha hatırlatıyoruz”

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST