“Muhtarlar devletimizin en temel taşı”

KALEM Farkıyla...

“Muhtarlar devletimizin en temel taşı”

“Muhtarlar devletimizin en temel taşı”

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya 19 Ekim Muhtarlar Günü ile ilgili yayınladığı mesajında, “Görev yaptıkları mahallelerde ve köylerde muhtarlarımız devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya 19 Ekim Muhtarlar Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Kaya yapmış olduğu açıklamada, “Hiç kuşkusuz ki; doğrudan demokrasiyle temsil edilen muhtarlık görevi bir kentin geleceğini belirleyen en önemli unsurlardan biri; demokrasinin temel taşı, başta valilikler, belediyeler ve il özel idareler olmak üzere tüm devlet kurumlarıyla, vatandaşlar arasında kurulan köprüdür. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla yürüttükleri fedakârca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsada, son dönemde yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir. Muhtarlarımız, sorumluluk bölgeleri içerisindeki altyapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine uzanan çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları mahallelerde ve köylerde muhtarlarımız devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar. Bu anlamlı günde bütünlüğümüzü var eden; toprağı, insanı, geleceği için durmadan çalışan tüm muhtarlarımızı saygıyla selamlıyorum. Onların destekleriyle Türkiye’nin en bereketli topraklarında, en aydınlık insanlarıyla aynı havayı solumaya, aynı yolda yürümeye devam edeceğimize dair en ufak bir kuşkum yok. Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST