Muhtarlardan Vali Tavlı’ya ziyaret

KALEM Farkıyla...

Muhtarlardan Vali Tavlı’ya ziyaret

Muhtarlardan Vali Tavlı’ya ziyaret

19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Uzun ve köy ve mahalle muhtarları, Vali Orhan Tavlı’ya ziyaret gerçekleştirdiler. Köy ve mahalle muhtarlarını karşılayan Vali Orhan Tavlı, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Uzun ve köy ve mahalle muhtarlarıyla makamında bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette; 18 Mart 2022’de hizmete girecek 1915 Çanakkale Köprüsü’nün istihdam, tarım, turizm, çevreci sanayi, ihracat, lojistik üst, sağlık alanına yapacağı katkıların yanı sıra Çanakkale’nin milli hasılasında en büyük pay sahibi olan tarım ve hayvancılık sektörünü ileri bir aşamaya taşıyarak Çanakkale istihdamına büyük bir katkı sağlayacak olan Çevreci Proje Çanakkale Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Çanakkale’nin ekonomik gelişmişliğine sağlayacağı katkılar ve Kamu kurum ve kuruluşları ile İl Özel İdaresi tarafından Çanakkale İline yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla 2020 yılında köy ve mahallelerde yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ali Uzun ve köy ve mahalle muhtarları, “Muhtarlar Günü” etkinlik ve programlarıyla ilgili Vali Orhan Tavlı’ya bilgi vererek, Muhtarlara verdiği destekten ve İl Özel İdaresinin Çanakkale’de yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Mahalle ve köy muhtarlarının üstlendikleri sorumlulukların önemine değinen Vali Orhan Tavlı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek muhtarların, Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST