“Muhteşem misin nesin?”

KALEM Farkıyla...

“Muhteşem misin nesin?”

“Muhteşem misin nesin?”

Hilal Bayar, sosyal medya üzerinden inşası son hızla devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün son halinden bazı fotoğraflar paylaştı. Bayar, paylaşımına “Sen ne muhteşem misin nesin?” notunu düştü. Bayar’ın paylaşımı kısa zaman içinde çok sayıda beğeni aldı.

18 Mart 2022’de hizmete girmesi hedefleniyor
Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü Çanakkale Boğazı’nın ilk ve Marmara Bölgesi’nin beşinci asma köprüsü olacak. Tamamlandığında, kısmen inşa hâlinde olan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu’nun bir parçası olarak faaliyet gösterecek. 2 bin 23 metre orta açıklık uzunluğu ile dünyanın en uzun asma köprüsü unvanını alacak köprünün 18 Mart 2022’de hizmete girmesi hedefleniyor.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST