Müjdeyi vekiller verdi! Çanakkale’ye kırsal destekler…

KALEM Farkıyla...

Müjdeyi vekiller verdi! Çanakkale’ye kırsal destekler…

Müjdeyi vekiller verdi! Çanakkale’ye kırsal destekler…

Kırsal Kalkınma Destekleri 13.Etap kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda, Çanakkale’de 62 adet projeye %50 hibe sağlanacak.

Çanakkale’nin tarım noktasında eşsiz bir kent olduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

“Çanakkalemiz Tarım Alanında Bir Cazibe Merkezi”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkalemiz ülkemizin tarım ihtiyacını karşılayan önemli bir kent. Bir çok markaya ev sahipliği yapan, tarım ve sanayinin buluştuğu nadir şehirlerden. Kırsal kalkınma projelerinin amacı kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması. Toplam 62 adet projeye 6 Milyon TL’ye yakın hibe sağlanacak” şeklinde ifade etti.

Turan, “Çanakkalemiz 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ve Gıda OSB’nin tamamlanmasıyla beraber, hızlı sevkiyat imkanına ve Avrupa standartlarında bir tesise kavuşacak. Tüm devam eden yatırımların tamamlanmasıyla beraber Çanakkalemiz turizmden sağlığa, eğitimden tarıma bir çok alanda cazibe merkezi olacak” dedi.

“Tarımsal Kalkınma Olmadan Ülkenin ve Bölgenin Kalkınması Mümkün Değil”
AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Tarımsal kalkınma olmadan ülkenin ve bölgenin kalkınmasının mümkün değil. Hem yerelde hem de ülke genelinde üretim ve buna bağlı olarak kalkınmanın sağlanması için bütün imkânların seferber edildi. Çanakkalemizde 2019 yılında kırsal kalkınma kapsamında 102 proje ile müracaatta bulunuldu. İl Değerlendirme Komisyonumuzca değerlendirilen Bakanlığa gönderilen 62 proje yatırım desteği kapsamına alındı. Çanakkalemize, ilçelerimize tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Bu destekler ile tarım ve hayvancılık alanında Çanakkalemiz, çiftçilerimizi daha da güçlenecek” dedi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST