Müsilaj komisyonu il bazında incelemelerde bulunacak

KALEM Farkıyla...

Müsilaj komisyonu il bazında incelemelerde bulunacak

Müsilaj komisyonu il bazında incelemelerde bulunacak

Müsilajla ilgili kurulan Meclis araştırma komisyonu, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, Yalova ve Çanakkale’de incelemelerde bulunacağını açıkladı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi: “Meclis Araştırması Komisyonumuzun aldığı karar gereğince, 7-8-9-10 Eylül 2021 tarihlerinde müsilaj sorununun gözlemlenmesi ve konuyla ilgili yürütülen faaliyetler ile alınması gereken tedbirlerin değerlendirilmesi amacıyla Marmara Denizinde ve Marmara Denizine kıyısı olan illerde (İstanbul, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, Yalova ve Çanakkale) incelemelerde bulunulacaktır.”

“Bu çerçevede, arıtma tesisi projelerinin incelenmesi ve yetkililerden bilgi alınması, arıtma tesislerinde incelemeler gerçekleştirilmesi, Marmara Denizi üzerinde müsilajın olup olmadığı hususunun Marmara Denizi’nde İstanbul, Bursa ve Balıkesir çevresinde gemi-tekne; Kocaeli çevresinde deniz uçağı marifetiyle gözlenmesi; deniz derinliklerinde ve deniz tabanında müsilaj varlığının Büyükada açıklarında yapılacak dalışlarla kontrol edilmesi planlanmaktadır.”

Düşünceleriniz...

Köşe Yazıları

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST