Nüfus Müdürlüğü açık olacak

KALEM Farkıyla...

Nüfus Müdürlüğü açık olacak

Nüfus Müdürlüğü açık olacak

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle 27-28 Mayıs tarihlerinde Nüfus Müdürlükleri açık olacak.

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 15.03.2023 tarih ve 129 sayılı karar ekinde yer alan ”Sandık Kurullarının Oluşumunu, Görev ve Yetkilerini Gösterir 135 Sayılı Genelge”nin 27 maddesi gereğince; Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır” hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereğince seçmenlerin nüfus kayıt örneği taleplerinin yerine getirilmesi amacıyla 27 Mayıs 2023 günü 09.00/17.00 saatleri arasında, 28 Mayıs 2023 günü de 08.00/17.00 saatleri arasında Nüfus Müdürlükleri açık bulundurulacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST