Nusret – 19 tatbikatı tam gaz devam

KALEM Farkıyla...

Nusret – 19 tatbikatı tam gaz devam

Nusret – 19 tatbikatı tam gaz devam

04 – 20 Ekim 2019 tarihleri arasında Saros Körfezi’nde 9 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen Nusret – 19 tatbikatı kapsamında Çanakkale’de bulunan Mayın Filosu Komutanı Tuğamiral Mehmet Baybars Küçükatay, 2. Arama/Tarama Filotillası Komodoru Deniz Albay Okan Gündoğdu, Komodor Captain Alessandro Falcone, 1. Amfibi Gemileri Filotillası Komodoru Deniz Albay Serdar Akan ve Kurmay Başkanı Lt. Cdr. Enrique Garcia Morera, Vali Orhan Tavlı’ya nezaket ziyaretinde bulundular.

Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça’nın da bulunduğu ziyarette Vali Orhan Tavlı’ ya, 04 – 20 Ekim tarihleri arasında yapılmakta olan Nusret – 19 tatbikatıyla ilgili bilgi verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Vali Orhan Tavlı, Nusret – 19 tatbikatını yürüten tüm komutanlar ve askeri personeli tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Ziyaretin ardından Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Nara İskelesi’nde demirli bulunan TCG- Bayraktar Gemisi’ne geçerek burada da Nusret – 19 Tatbikatı ile ilgili bilgi aldı. NUSRET-2019 Tatbikatı; Türkiye’nin ev sahipliğinde, dost ve müttefik ülke unsurlarının katılımıyla 04-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Çanakkale ve Saros’ta gerçekleştirilecek.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST