‘O dilekçenin sahibi var’

KALEM Farkıyla...

‘O dilekçenin sahibi var’

‘O dilekçenin sahibi var’

Ölmek İstemiyorum isimli afiş Çan Atatürk Meydanına asıldı.

İlk olarak İstanbul Beşiktaş’a asılan ‘Ölmek İstemiyorum’ afişi şimdi de Çan’a getirildi. Çan Atatürk Meydanına asılan afiş ile ilgili açıklamalarda bulunan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz şu ifadeleri kullandı, “#ölmekistemiyorum diyen kadınlarımızın çığlığına duyarsız kalmıyor; şiddete maruz kalan kadınlarımızın seslerini birlikte duyuruyoruz. Uğradığı şiddeti dilekçe yazarak duyurmaya çalışan ve yaşam mücadelesini ortaya koyan dev dilekçe Atatürk Şehir Meydanında yerini aldı. Şiddete karşı sessiz kalmayan ve güçlü kadınının sesi olan #KadınCinayetleriniDurduracağız Platformunun çağrısına destek oluyoruz. Şiddet karşısında mücadele eden kadınlarımız asla yalnız değiller… #ODilekçeninSahibiVar” ifadelerini kullandı.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST