O köyde 1 aydır su yok!

KALEM Farkıyla...

O köyde 1 aydır su yok!

O köyde 1 aydır su yok!

Ayvacık İlçesi’ne bağlı Adatepe Köyü’nde yaşayanlar yaklaşık 1 aydır suların olmadığını, bitki ve hayvanlarına su vermekte güçlük çektiklerini iddia etti. Adatepe Köyü Muhtarı ise kaynağın az olduğu için suyun idareli kullanılmaya çalışıldığını belirtti.
Ayvacık İlçesi’ne bağlı Adatepe Köyü’nde yaşayanların iddiasına göre yaklaşık 1 aydır köyde su yok. Suya en çok ihtiyaçları olduğu bu zamanda çeşmelerinin akmadığını belirten köylüler, “Hayvanlarımıza ve bitkilerimize günlerdir çok az su verebiliyoruz. Köyümüz dünyaca ünlü turistik bir yer olmasına rağmen yetkililer bu duruma 1 buçuk aydır çözüm bulamadılar. Köyde yaşayanlar olarak çok mağdur durumdayız” ifadelerini kullandı.

BU SEZON BÖYLE DEVAM EDEBİLİR
Konu ile ilgili konuşan Adatepe Köyü Muhtarı Erkan Kabakcıoğlu ise açıklamasında önce “Yok Allah’a şükür su sıkıntımız” dedi. Ardından ise, “Fazla, bol suyumuz yok ama idare eder” ifadelerini kullandı. Sorunun ne olduğu konusunda ise, “Su yetersiz geliyor. Havalar sıcak gittiği ve yeterli yağış olmadığı için” dedi. Kaynağın az olduğu için suyun idareli kullanılmaya çalışıldığını belirten Kabakcıoğlu civarda 8- 10 tane otelin olduğunu, suyun yetmediğini ve bu sezon bu şekilde gidebileceğini sözlerine ekledi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST