Öğrenci bu kirayı nasıl versin? Kiralar aldı başını gitti

KALEM Farkıyla...

Öğrenci bu kirayı nasıl versin? Kiralar aldı başını gitti

Öğrenci bu kirayı nasıl versin? Kiralar aldı başını gitti

Yeni öğretim yılında üniversitelerin de açılacak olmasının ardından kira fiyatları deyim yerindeyse uçtu. Sosyal medyada bir emlak sayfasından 1+1 eşyalı evin öğrenciye 1800 TL’ye kiralanacağı gören vatandaşlar tepki gösterdi.

Ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de kiralık ev fiyatları zirveye oynuyor. Pandemi nedeni ile geçtiğimiz yıl özellikle öğrencilerin tutabilecekleri türden olan evler boş kalmıştı. Bu yıl ise üniversite öğrencileri okudukları ya da kazandıkları yerlere gelmek için ev tutmaya başladılar. 1+1 ya da 2+1 ev bakan öğrenciler için kira fiyatları oldukça yüksek durumda. Geçtiğimiz gün Çanakkale’de bir emlak sitesinin ilanı ise vatandaşları çileden çıkardı. İlanda 1+1 çatı katı ve eşyalı evin öğrenciye 1800 TL’den kiralanacağı belirtiliyordu. İlanı gören vatandaşlar ev sahibinin fırsattan istifade ettiğini belirtti.
İŞTE O YORUMLAR:

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST