Öğrenci topluluklarının başkanlarıyla buluştu

KALEM Farkıyla...

Öğrenci topluluklarının başkanlarıyla buluştu

Öğrenci topluluklarının başkanlarıyla buluştu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren toplulukların başkanlarıyla bir araya geldi. Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Bacak ve Prof. Dr. Suat Uğur, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yüksel Yıldız, ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal ile ÇOMÜ’de faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının başkanları katıldılar. Toplantıda konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat; yönetim anlayışlarında öğrencilerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek “Gönül ister ki tüm öğrencilerimizle daha çok vakit geçirebilelim. Tabi öğrenci sayımız 50 bin olunca bu pek mümkün olmuyor. Ama öğrencilerimizle bir arada olmak için bazen birlikte yemek yiyoruz bazen fotoğraf çektiriyoruz bazen de horon oynuyoruz. Benim nazarımda öğrenci birinci plandadır” dedi. Rektör olduğu andan itibaren gittiği her toplantıda 3 hedef ortaya koyduğunu ifade eden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat; “İlki kaliteli bir eğitim. Hocaların size kolayca not vermesini değil, okumaya araştırmaya yönlendirmesini arzu ederim. Zaman çok değerli ve üniversite hayatı göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor. İkinci önemsediğim husus ise araştırma ve yayın faaliyeti. Araştırma üniversitesi olmayı hedefledik. Öğrencilerin projelere dâhil edilmesi, öğrencilerin önemli buluşlara imza atması araştırma üniversiteleri açısından önemlidir. Bunun için de projeler üretmemiz şart. Bu projeleri yaparken de öğrencilerin projelere dâhil edilmesi hayati önem taşımakta. Üçüncüsü ise sosyal sorumluluk projeleri. İçinde yaşadığımız topluma, ülkeye, insanlığa hizmet etmelisiniz. Parasal bir karşılığı olmayan faaliyetler. Sizler de öğrenci toplulukları olarak bunları yapıyorsunuz. Üniversitemize katkı sağlayacak, öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutacak faaliyet alanları oluşturuyorsunuz.” diyerek öğrenci topluluklarının faaliyetlerini önemsediğini belirtti. Toplantıda söz alan öğrenci topluluk başkanları, topluluklar hakkında bilgiler verdi. Topluluk başkanları etkinlikleri gerçekleştirmek için duydukları ihtiyaçlar, işleyiş süreçleri konusunda fikir alışverişinde bulundular. Toplantı, soru cevap ve temennilerin iletilmesiyle sona erdi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST