Öğrenciler Ankara ve Eskişehir’i gezdi

KALEM Farkıyla...

Öğrenciler Ankara ve Eskişehir’i gezdi

Öğrenciler Ankara ve Eskişehir’i gezdi

İSTEK 1915 Çanakkale Okulları öğrencileri Ankara’ya gitti. Lise 9. ve 10. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen Ankara ve Eskişehir gezisinde ilk durak Anıtkabir oldu. Rehber eşliğinde Anıtkabir Müzesi’nin gezilmesinin ardından Ata’nın huzurundan ayrılarak, Kurtuluş Savaşı yıllarında ülke yönetimine dair ilk kararların alındığı I. TBMM ve II. TBMM ziyaret edildi. Yapımına Mustafa Kemal ATATÜRK döneminde karar verilen ve 1961 yılından bu yana kullanılan TBMM ziyareti gerçekleştirildi ve TBMM’nin işleyişi hakkında bilgi alındı. Gezinin ikinci gününde Eskişehir’de Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Cam Atölyesi ve Müzesi, Balmumu Müzesi, Sazova Bilim ve Kültür Parkı gezilerek Eskişehir’in tarihi ve kültürel değerleri ziyaret edildi.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST