Öğrenciler bilimsel projelerini sergiledi

KALEM Farkıyla...

Öğrenciler bilimsel projelerini sergiledi

Öğrenciler bilimsel projelerini sergiledi

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Fuar kapsamında gençlerin hazırladığı projeler katılımcılar izlenimine sunuldu. Öğrencilerin ürettiği projeler gelecek adına umut verdi…

10 araştırma projesi, 2 inceleme projesi ve 8 tasarım projesi olmak üzere toplam 20 projenin yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Cumartesi günü saat 13.00’a Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi’nde izlenime açıldı. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın açılışını gerçekleştirdiği Bilim Fuarı’na Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Erdem Şenol, öğrenciler ve velilerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Ortaokul öğrencisi gençlerin projelerini sergilediği bilim fuarında mekanik, robotik, teknik, deneysel ve araştırma çalıştırmaları izlenime sunuldu. Öğrenciler yaptığı çalışmalar katılımcıların büyük beğenisini topladı.

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Finali’nde Çanakkale’den iki projenin bölge birincisi olduğu belirtilirken, bir projenin bölge ikincisi, bir projenin de bölge üçüncüsü olduğu bildirildi. Tarih alanında Bilim Sanat Merkezi öğrencilerinden Ünzile Bilge Yılmaz, “Ben Çanakkale’de Tarih Yazıyorum” projesi ile Matematik alanında Bilim Sanat Merkezi Öğrencilerinden Nil Öztürk ve Efe Berk Uçkun ise “Çokgensel Sayıların Genel Teriminin Belirlenmesine Yönelik Bir Yöntem” projesi ile Bölge birincisi oldular.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST