Öğrenciler maskeli LGS’de ter döktü (Video Haber)

KALEM Farkıyla...

Öğrenciler maskeli LGS’de ter döktü (Video Haber)

Öğrenciler maskeli LGS’de ter döktü (Video Haber)

Çanakkale’de il genelinde 7 bin 207, merkezde ise 2 bin 385 öğrenci koronavirüs önlemleri kapsamında maske kullanarak sınava girdi.

Çanakkale genelinde 7 bin 207, merkezde ise 2 bin 385 öğrenci cumartesi günü LGS sınavında ter döktü. Sınav nedeni ile ülke genelinde saat 09.30 ve 15.30 arası sokağa çıkma yasağı uygulanırken, Çanakkale’de öğrencilerin yanında yalnızda bir kişi bulundu. Okul bahçesine alınmayan veliler çocuklarını bahçe dışında bekledi. LGS birinci oturumu 09.30’da başlayıp 10.45’de tamamlandı. İkinci oturum ise 11.30’da başlayıp 12.50’de tamamlandı. Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulandı. Bazı öğrenciler pandemi nedeni ile evde kaldıkları için daha çok ders çalışma imkanı bulduğunu ifade etti. Öte yandan öğrenciler bu yıl sınava kendi okullarında girdi. Milli Eğitim Bakanlığı yaklaşık 1 milyon 600 bin öğrencinin tamamının sınav kaydını otomatik yaptı. Sınav yapılan okul sayısı 3 bin 873’den, 18 bin 139’a çıkarıldı. Tüm sınav merkezleri dezenfekte edilerek hazırlandı.

Galeri

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST