Öğrencilere farklı meslekler tanıtıldı

KALEM Farkıyla...

Öğrencilere farklı meslekler tanıtıldı

Öğrencilere farklı meslekler tanıtıldı

Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi tarafından 6. kez düzenlenen ve farklı mesleklerden uzmanların katıldığı Meslek Tanıtım Günleri etkinliğine Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Meslek Danışmanlığı Biriminde görevli İş ve Meslek Danışmanı Yasin Sezgin katılım gösterdi.
Meslek Danışmanı Yasin Sezgin’in meslek seçiminin öneminde dikkat edilmesi gereken konular hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulundu. Etkinlikte ayrıca psikolog, oto boya karoseri, polis, avukat, astrofizikçi, itfaiyeci, bilgisayar mühendisi, Radyo, Sinema TV Bölümü, Seramik ve Cam Bölümü ile Müzik Ana Bilim Dalından Öğretim üyeleri, gemi makine teknikeri, ornitolog, medya temsilcisi, makine mühendisi, iç mimar ve ressam yer aldı. Şinasi ve Figen Bayraktar Ortaokulu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi öğretmenleri etkinlik aracılığıyla öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerlerini fark etmeleri, kendilerini tanımaları, sorgulama araştırma yeteneklerini geliştirip potansiyellerini kullanmaları, kendilerine uygun hedefler belirleyip meslek seçmelerine katkı sağlamayı amaçladıklarını dile getirdiler.

Düşünceleriniz...

Arşiv

Takipte Kalın

Çanakkale'nin En Popüler Yerel Gazetesi Kalem, IOS & Android'de...

Kalem gazetesi artık IOS & Android cihazlarınızda. İndirin, seçkin yazarlardan etkin yorumlar, gündem yaratan haberler artık parmaklarınızın ucuna gelsin.

Uygulamayı ücretsiz indirebilir, bir hafta boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Deneme süresinin sonunda satın alma seçeneklerimizi kullanarak gazeteye sahip olmaya devam edebilirsiniz.

ÜST